השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!

השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!

משאבת חום לבריכה

משאבת חום לבריכה

הרעיון העומד בבסיס מערכות לחימום הבריכה הוא, שהשחייה כבר איננה צריכה להיות מוגבלת רק לעונת הקיץ – באמצעות מערכות חימום ייעודיות, אפשר לכוון את מי הבריכה לטמפרטורות חמימות גם בחורף ובעונות המעבר, כך שאפשר להנות מיתרונות השחייה לאורך השנה כולה. מערכות חימום לבריכה ניתן למצוא הן בבריכות ציבוריות והן בבריכות פרטיות.

חימום בריכה – סוגי מערכות

כיום ניתן למצוא בשוק מספר סוגים של מערכות שמציעות חימום בריכה.
הסוג הראשון הוא מערכות שמבוססות על גז. מערכות מבוססות גז נחשבות למערכות יעילות מבחינה אנרגטית – הן מבחינת כושר החימום והן מבחינת החיסכון בעלויות. זו הסיבה שאמצעי חימום המבוססים על גז (כמו תנורים) הנם אמצעים נפוצים לחימום הבית בחורף.

השני הוא מערכת חימום סולרי. במערכת אלו, המקור לחימום מי הבריכה הוא חום השמש, הנאגר בלוחות סולריים, המותקנים לצורך זה.
במערכת הסולרית, המים עוברים מהבריכה לקלוטי החום, דרך צינורות מחברים, ומשם- הם חוזרים מחוממים לבריכה. זהו תהליך המתבצע באופן אוטומטי, ומצריך התקנה של לוחות סולריים ייעודיים במקום חשוף לשמש. אפשר גם לרכוש מערכות חימום המבוססות על משאבות חום. משאבת חום הנה אחת הטכנולוגיות הנפוצות ביותר, בשנים האחרונות, לחימום הבית. משאבות החום משתמשות באוויר הנמצא מסביב לבריכה, יונקות ממנו את החום, ומשתמשות בו לחימום מי הבריכה. זוהי טכנולוגיה נפוצה, מאחר והיא מאפשרת לחסוך בעלויות התפעול (ללא צורך לרכוש חומרים ייעודיים לחימום, כגון סולר), וזוהי גם מערכת חימום שנחשבת לידידותית לסביבה. אפשרות נוספת לחימום מי הבריכה היא שימוש במערכת ההסקה הביתית, לצורך חימום הבריכה. זאת, מאחר ומרבית המערכות המיועדות באופן ספציפי לחימום בריכות, מבוססות על שיטות שמשמשות גם לחימום הבית במערכות הסקה.

משאבות חום למטרת חימום בריכה

מערכות ייחודיות לחימום בריכות

אין בהכרח צורך להתקין מערכת הסקה נוספת לחימום מי הבריכה. לעתים, אפשר לחמם את מי הבריכה על ידי המערכת הקיימת בבית. במידה ואתם בוחרים באפשרות זו, ייתכן כי התקנת המערכת בבריכה תהיה גם הזדמנות לשדרג את המערכת המצויה בביתכם למערכת יעילה יותר.

עקרונית, מערכות ייחודיות לחימום הבריכה מותאמות לכל הסוגים הקיימים של בריכות מביתיות קטנות ועד ציבוריות גדולות. בטרם בוחרים את המערכת המתאימה, יש לשים לב כי המערכת מסוגלת להפיק את הטמפרטורה הרצויה ביחס לגודל הבריכה הנמצאת בבית. בניגוד למערכת ההסקה הביתית אשר מתוכננת לחמם במהלך היום-יום נפח קטן יחסית של מים לשימוש ביתי, כמות המים הנדרשת לחימום – גם בבריכה הקטנה ביותר- גדולה משמעותית, ועל כן הצורך הוא במערכת חימום יעילה יותר.

קריטריון נוסף שיש לשים לב אליו הוא קלות השליטה- במהלך השנה, נרצה לכוון את מי הבריכה לטמפרטורות שונות בין עונה לעונה, ובזמן כל עונה. מערכת הפעלה ידידותית מאפשרת לבני הבית לכוון ביתר קלות את המים לטמפרטורה הרצויה להם, ובכך למצות ביתר יעילות את יתרונות המערכת. מעבר לכך, יש להעדיף מערכת הקלה יותר לתחזוק- מערכת סולר או גז, דורשת מיומנות של הוספת חומר החימום למערכת, ואילו במשאבות חום ומערכות סולריות, חומר החימום מגיע למערכת באופן אוטומטי. נקודה זו הופכת את שני הסוגים האחרונים לקלים יותר לתפעול. נוסף על כך, מערכות דיגיטליות מתקדמות מאפשרות גם לעקוב אחר מצב המערכת, ולקרוא לאיש מקצוע במקרה של תקלה.

איך לבחור מערכת חימום לבריכה?

מערכת חימום בריכה, שלא כמו מערכות הסקה לבית, משמשת אותנו במהלך השנה כולה (חלק ממערכות החימום לבריכה מסוגלות אף לקרר אותם, מה שמתאים לקיץ). לכן, גם אם בני הבית משתמשים בבריכה בתדירות של פעם בשבוע, הרי שמצופה ממערכת החימום שתשרת אותנו לאורך כל השנה ולאורך מספר שנים מכובד. בבחירת מערכת חימום, צריך לשים לב למספר משתנים: גודל הבריכה שיש לחמם, האקלים בו נמצא הבית וכיווני השמש בהם נמצאת הבריכה, היכולת לשלוט בטמפרטורת המים, היכולת לשים לב לתקלות בזמן אמת וקיומה או אי קיומה של מערכת הסקה בבית.

לעתים, החברה המקצועית תמליץ להם לבסס את החימום בריכה על סמך שתי מערכות מסוגים שונים, למשל- גז וסולרית. המערכת הסולרית תלויה במידה רבה בכיוונים בהם מכה אנרגית השמש על הבית, ומערכת רזרבית יכולה לחמם את המים בימים שבהם המערכת הסולרית לא מצליחה לקלוט חום שמש (בגלל עננות, למשל). מעבר לכך, יש לשים לב גם לנותני השירות עצמם: מהו היקף הניסיון שלהם בהתקנת מערכות חימום בריכה? האם המומחיות שלהם מוגבלת רק למערכות חימום בריכה או שהיא קיימת גם בתחום החימום לבית? האם הם יכולים להשוות בצורה יעילה בין עלויות ההתקנה של המערכות השונות ואת עלויות השימוש בהן? האם הם יכולים להעריך את עלות השימוש וההתקנה מול החיסכון הצפוי? האם הם מעניקים מספיק שנות אחריות על מערכות החימום שהם משווקים? מאחר ומדובר בתהליך של התקנת תשתית חדשה אצלכם בבית, יש לשאלות הללו חשיבות.

פתרונות לבחירת מערכת חימום בריכה

כדי ליהנות מבריכת השחייה לאורך כל ימות השנה, גם בחורף, חשוב להתקין מנגנון ייעודי ואיכותי המאפשר לחמם את המים ולשמור על טמפרטורה קבועה וחמימה. יש מגוון פתרונות של חימום בריכות פרטיות או ציבוריות, לכן חשוב לפנות לחברה מקצועית המתמחה בנושא ומתאימה עבורכם את הפתרון היעיל והחסכוני ביותר. בין הפתרונות הקיימים ניתן למצוא משאבות חום בהספקים שונים בהתאם לגודל הבריכה, מערכות חימום מים לבריכות בטכנולוגיה סולרית, גופי חימום חשמליים ומערכות חימום הפועלות באמצעות סולר או גז.

פתרונות יעילים וחסכוניים לחימום המים של בריכת השחייה

ראוי לציין כי חימום בריכה באמצעות משאבת חום נחשב למועדף מאחר וזהו פתרון ירוק, יעיל וחסכוני בהשוואה לפתרונות אחרים. אמנם, המחיר של משאבת חום לחימום המים יקר יותר בהשוואה לחלופות אך הלקוח זוכה למערכת בעלת ניצלות אנרגטית גבוהה והוא מחזיר את ההשקעה תוך תקופה קצרה.

מומלץ לרכוש פתרונות חימום יעילים וזולים, כדי לחסוך בעלויות חימום המים וכדי לשמור על הסביבה. לאחר ההשקעה הגדולה בבניית בריכת השחייה חשוב לא לשכוח להתקין גם מערכת לחימום המים כדי לנצל את בריכת שחייה הפרטית בבית גם בימים הקרירים ובעונת החורף. עם זאת, אין למהר ולרכוש את המערכת הפשוטה והזולה ביותר מאחר ויש לבחון לעומק את העלויות השוטפות של מערכת חימום המים, לכן המומחים ממליצים כיום להתקין משאבות חום בעלות הספק גבוה.

פתרונות לחימום המים כל השנה או להארכת עונת הרחצה

כדי לבחור פתרונות חימום בריכה חשוב להחליט מראש האם רוצים מים חמימים ונעימים לאורך כל השנה או שרק רוצים להאריך את עונת הרחצה כדי להשתמש בבריכה גם באביב ובחודשי הסתיו. לכן, כדאי לפנות לחברה מקצועית המספקת פתרונות חדשניים ואיכותיים לחימום מי הבריכה, וכך ניתן לבחור בפתרון המתאים והמשתלם ביותר לצורכי הלקוח.

לחמם את הבריכה עם חברת חימומית

חברת חימומית עוסקת מזה מספר שנים בשיווק פתרונות חימום מתקדמים למגזר העסקי ולמגזר הפרטי. בין המוצרים הללו, ניתן למצוא גם מערכות הנותנות חימום בריכה. המערכות המבוססות על משאבות חום מציעות חסכון רב בתהליך תפעול המשאבה, טמפרטורת חימום גבוהה ואפשרות קלה ונוחה לשלוט בהליך החימום ובטיפול בתקלות הצצות במערכת. אם אתם מתכננים להקים בריכה חדשה בחצר הבית שלכם, או אם אתם מתכוונים להוסיף מערכת חימום לבריכה הקיימת אצלכם בחצר, תוכלו להיעזר בצוות המומחים של חברת חימומית. ישנם לקוחות מרוצים רבים, שנהנים מפתרונות חימום איכותיים לעונת החורף ומהשירות המסור והיעיל של עובדי החברה לאורך כל השנה.

השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!