חימום מקווה - איך בוחרים מערכת חימום למקווה?

טהרת המשפחה היא אחת המצוות העיקריות בתורתנו הקדושה. אחד מהדברים הראשונים שכל יהודי מחפש כשהוא מגיע ליישוב הוא מקווה טהרה. לכן אין צורך להסביר כמה חשוב שהמקווה יהיה מזמין ונוח לטבילה. לשם כך צריך מקווה מחומם.

אם בעבר מפעילי המקוואות לא הצליחו להתמודד עם עלות החשמל הענקית לחימום מקוואות, הרי שהיום קיים פתרון זול המותאם במיוחד לחימום מקוואות, אפילו למקוואות (בעיקר לגברים) הפועלים 24/7.

לפני כן נסקור את מערכות החימום הקיימות בשוק. המערכת הראשונה נמצאת בעיקר במקוואות קטנים - דודי שמש עם גופי חימום חשמליים, כמו בהרבה בתים פרטיים. כמובן, עלויות החשמל גדולות כי צריך לחמם את המקווה גם בימות הקיץ למען האנשים שמגיעים לטבול לפני תפילת שחרית. מערכת זו אינה מומלצת בגלל חשבון החשמל הגבוה.  המערכת השנייה היא חימום על ידי תנורי גז, סולר ונפט. מערכת שהייתה פופולארית בעבר. ליד כל מקווה יש מיכל סולר. גם מערכת זו איננה מומלצת בגלל זיהום האוויר הנגרמת על ידי פליטת גזים רעילים, בגלל עלויות הסולר הגבוהות, וגם בשל הפן הבטיחותי שכן מיכל סולר עומד ליד המקווה.

הפתרון המנצח והמשתלם ביותר הוא חימום מי הטבילה על ידי מערכת של משאבת חום באמצעות גז. איך זה עובד? המשאבה שואבת את מי הטבילה דרך פילטר המותקן בבור הטבילה ומחממת את המים בעזרת מאוורר השואב את החום מהאוויר הטבעי. המשאבה מעבירה את החום אל תוך מי המקווה. כך האנשים טובלים במים חמימים בדיוק בטמפרטורה שאתם, מפעילי המקווה, קבעתם.
משאבות החום מספקות מים חמים לאמבטיות, מקלחות, שטיפת ידיים בברזים, וחימום חלל המקווה. משאבת החום נחשבת לחסכונית ואקולוגית במיוחד בניגוד לפתרונות המסורתיים- מבערי גז וסולר. המערכת גם מתחברת לכיורים, למקלחות ולרדיאטורים שמחממים את חלל המקווה. אם אתם בתהליך בניית מקווה חדש ומחפשים פתרון יעיל וחסכוני לחימום מקווה מים ביישוב שלכם, אנו, ב"חימומית", נשמח לסייע לכם להתאים  מערכת חימום מושלמת הן מבחינת החימום והן מהבחינה הכלכלית.

חימום מקווה

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!