חימום חסכוני לבית

בחירת חימום חסכוני לבית

החורף הוא עונה שמביאה עימה תופעות שונות, שיש להיערך אליהן בחכמה רבה למשל נזילת מים מהגג בימי גשם. הימים הקרים של החורף דורשים גם מערכת חימום יעילה אשר תוכל לספק חום בטמפרטורה יעילה למשך שעות.

הפתרון המידי שעולה לנו לראש הוא זה שמשמש אותנו גם בקיץ – המזגן. אלא שהמזגן הוא לא תמיד האופציה הטובה ביותר לחימום בחורף – מבחינה אנרגטית ומבחינה צרכנית. למשל, בימים סוערים בהם יש הפסקות חשמל, לא נוכל להנות מהמזגן. החורף, אם כן, דורש מערכת שתוכל לספק חימום בצורה חסכונית.

יש היום אמצעים רבים לחימום – מערכות הסקה, מזגנים, תנורים, רדיאטור חימום ועוד. אך נשאלת השאלה, כיצד נדע לבחור מערכת חימום חסכוני לבית, שיהיה גם יעיל? ראשית, יש לשים לב לאזור הגאוגרפי בו אתם גרים: באופן הגיוני, אלו שגרים באזורים קרים יותר (כגון רמת הגולן והרי הגליל), צריכים מערכת חימום חזקה יותר מאלו שגרים במישור החוף או באילת. מערכת חימום באזורים הקרים צריכה לתת מענה גם לימי חורף קיצוניים ביותר מבחינת הקור (כמה מעלות מתחת לאפס, ולעתים אפילו מתחת לעשר מעלות מתחת לאפס, כפי שכבר נמדד בעבר בצפון הארץ). מעבר למיקום הגאוגרפי, יש לתת את הדעת גם לגודל החלל הבית אשר מחמים. הגיוני, שככל שהבית הוא גדול יותר, כך יהיה צורך באמצעי חימום יעילים יותר. כדאי להעדיף אמצעי חימום, שמאפשרים כיוון טמפרטורה שונה בכל חדר, כגון הסקה מרכזית או מיזוג מרכזי. שאלה מרכזית שמעסיקה את הצרכן, מעבר ליעילות החימום, היא גם שאלת המחיר. כאן, יש להבין שמחיר החימום מגולם לא רק במחיר רכישת מוצר החימום והתקנתו (במידת הצורך), אלא משתקף גם ביעילות המכשיר לאורך שנים. למשל, אמצעי חימום שמוצע למכירה במחיר זול, עשוי להתקלקל במהרה או לא לחמם באופן יעיל (מה שידרוש צריכת חשמל מוגברת, שתביא לעלייה בתשלום החשמל…). במקרה שמדובר על הסקה שעושה שימוש בחומרי חימום, כמו סולר או גז, יש לחשב גם את מחירם לחישוב הכולל של ההוצאה. מערכות הסקה המבוססות על חומרים אלו נחשבות לכדאיות פחות ביחס למערכות המבוססות על משאבות חום. המשאבות מאפשרות להביא לחסכון ניכר בהוצאות החימום, בשל יעילותן הגדולה בהפקת חום, בהשוואה למערכות סולר וגז (שהנן מיושנות יותר). מערכת חימום חסכונית היא לאו דווקא אמצעי החימום המוצע למכירה במחיר הזול ביותר, אך זו מערכת שמספקת חימום חסכוני לבית בצורה יעילה לאורך שנים, ושמצליחה לטווח הארוך לחסוך את העלויות הקשורות בהפעלתה. שני שיקולים נוספים, שהינם חשובים בבחירת אמצעי החימום חסכוני לבית, הם בטיחות ונוחות. אמצעי חימום בטוח הוא עניין קריטי, ואמצעי חימום לא בטיחותי עלול להוביל להתחשמלות, שריפה או דליפת גז. מבחינת הנוחות, כדאי לבחור באמצעי חימום שלא רק מאפשר טמפרטורה שונה בכל חדר, אלא גם מאפשר לצרכן לעקוב אחר מצב המערכת שברשותו ולדעת בזמן אמת מתי ישנה תקלה, המצריכה תפעול עצמי או הזמנה של איש מקצוע.

מערכת הסקה
מערכת הסקה

לא רק הבית זקוק לחימום.

כדאי לדעת שבשוק קיימות גם מערכות לחימום בריכות. מערכות אלו מאפשרות לעשות שימוש בבריכה גם בימי החורף הקרים. מערכת כזו היא אמצעי לשדרוג איכות החיים של בני הבית, וגם כאן ניתן למצוא סוגים שונים של מערכות חימום חסכוניות לבית, כאלו שמתחברים למערכת הסקה ביתית קיימת, במידה וישנה.

הצעות לחימום חסכוני מחברת חימומית

למעלה מעשור, חברת חימומית מציעה סטנדרטים חדשים בשיווק ופתרונות לחימום חסכוני לבית. בחברת חימומית, לא רק אמצעי החימום מתקדמים עם הזמן, אלא גם אנשי השירות שמעודכנים תמיד בטכנולוגיות האחרונות בחימום הבית אשר קיימות בשוק. אנשי חברת חימומית יגישו לכם את כלל המידע המקצועי הקיים בנושא ויתאים אותו לצורכי ורצונות הלקוח, לקראת עונת החורף. פתרונות החימום שלנו מתאימים לביתם פרטיים, לצימרים, לתעשייה ולחקלאות. הפתרונות המוצעים הם מסוגים שונים כגון רדיאטורים, מערכות הסקה, חימום תת רצפתי לבתים פרטיים, תנורים ועוד. עם זאת, לכולם ישנם מאפיינים משותפים: כולם עומדים בתווי התקן הרלוונטיים וכולם מציעים דרכים יעילות וחסכוניות לחמם את הבית בחורף. בין אם אתם צריכים להתקין אמצעי חימום חדשים, ובין אם אתם רוצים לשדרג את האמצעים הקיימים ברשותכם, חברת חימומית היא הכתובת שלכם.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!