איך לחמם את הבית בצורה חסכונית ואקולוגית

אם אתם מחפשים דרך לחמם את הבית שלכם בצורה חשמלית ירוקה? אז אתם במקום הנכון! בעבר היו מחממים את הבית באמצעות קמין במגוון חומרי בעירה שונים - עץ, נפט או סולר, והחום שנוצר על ידי הקמין שימש לחימום הבית. אין ספק שמדובר בשיטת חימום מיושנת שהיא לא אקולוגית הגורמת לזיהום אוויר. בזמן שריפת הסולר והעץ העשן משחרר לאוויר חומרים חלקיקים מזיקים.
בשנים האחרונות משתמשים במפזר חום, לא ניגע בזה שמדובר באמצעי חימום מסוכן, אלא מדובר בזולל אנרגיה כך שהוא אינו ידידותי לסביבה.

במאמר הזה נציע כמה אופציות לחימום ביתי ירוק.

אחת הדרכים הפשוטות והיעילות לחימום ביתי חשמלי ירוק. באמצעות שימוש במזגן, כידוע הפעלת מזגן יעילה אנרגטית והכי פחות מזהמת. אז חימום ירוק יש לנו. הבעיה הידועה של מזגן שהוא מייבש את האוויר. הפתרון שלנו הוא חימום הבית באמצעות תנורי חימום מעוצבים בעובי של 10.2 ס"מ בלבד, המותקנים בקירות הבית שמחוברים להסקה מרכזית, למערכת מחוברים צינורות מים שמותקנים בקירות הבית ואשר מחברות בין התנורים המותקנים על הקירות לבין מערכת ההסקה הביתית, מערכת ההסקה מתבססת על גז או על חשמל.
האוויר לא מתייבש אודות לזה שהקירות מתחממים ולא האוויר עצמו. חלל החדר מתחמם באופן שווה ונעים.
היתרון של מערכת הסקה ביתית שניתן לכוון את הטמפ' הרצויה לחימום התנורים בדירה כמו כן ניתן לחמם באמצעותה את המים בבית מבלי לגרום לפגיעה באיכות האוויר.

עוד אפשרות לחימום ביתי חשמלי ירוק הוא באמצעות חימום תת רצפתי שנפוץ יותר בבניה חדשה או בזמן שיפוץ, מכיוון שיותר מורכב להתקין את המערכת בבית קיים. חימום תת רצפתי עובד בשני צורות. באמצעות צינורות מים או באמצעות גופי חשמל המתוקנים מתחת לרצפה. אז אם אתם לפני שיפוץ זה הזמן להשתדרג לחימום ביתי ירוק ונעים יותר, כי אין כמו ללכת על הרצפה יחפים כשהחום מגיע מהרצפה ומתפזר באופן שווה ברחבי הבית.
אגב, עובדה פיזיקלית פשוטה החום עולה למעלה והקור יורד למטה. לכן כאשר מחממים את הבית על ידי מזגן למרות שמכוונים את תריסי המזגן כלפי מטה, החום עולה למעלה. אז אם אתם כמו רוב בני האדם ואתם לא מרחפים באוויר, חימום תת רצפתי הוא פתרון יעיל וירוק בעבורכם.

אם אתם מחפשים דרך יעילה וירוקה לחמם את הבית שלכם, אז החימום הביתי החשמלי הוא האפשרות הטובה והיעילה ביותר מבלי להזיק לסביבה. אז תפסו את ההזדמנות והתחילו לחמם את הבית שלכם בצורה חשמלית ירוקה עוד היום!

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!