חימום מים - דוד חשמל או חימום בגז מה עדיף?

חימום מים – דוד חשמל או חימום בגז, מה עדיף?

החורף הישראלי נמשך כמעט חצי שנה, ולכן אין סיבה שלא יהיו מים חמים בבית 24 שעות ביממה. אם בעבר הלא רחוק היינו צריכים לתכנן את המקלחת לפחות שעה מראש  ולזכור להדליק את דוד לחימום מים, מה שנקרא בהגייה הישראלית "בויילר", הרי שכיום יש מגוון פתרונות חכמים וזולים! במאמר הבא נפרט את שתי הדרכים הפופולאריות לחימום מים. נתחיל?

דוד חשמל:
ברוב הבתים מותקן דוד שמש על גג הבניין. איך הוא פועל? המערכת מורכבת מהדוד עצמו ומקולט שמש. בימים החמים, הקולט שצבעו שחור, קולט את קרינת השמש, והמים זורמים בתוך צינורות נחושת, שם הם מתחממים. כך יש לנו מים שהתחממו על יד קרני השמש. בימים קרים, כשאנו לוחצים על כפתור ההדלקה, גוף החימום מתחיל לחמם את המים עד לטמפרטורה הרצויה, שהיא לרוב 50 מעלות.
המעלות: בימים חמים זורמים מים חמים ללא עלות כלל.
החסרונות: בימים קרים עלויות החימום על ידי חשמל גבוהות, דבר שניכר  בחשבון חשמל. עוד חיסרון: מכירים את האבנית שנוצרת על גוף החימום שבקומקום החשמלי? הדבר מתרחש גם בגוף חימום בדוד החשמל. עם הזמן נוצרות תקלות המזיקות לגוף החימום ולדוד עצמו.

חימום מקווה

חימום מים בגז:
מכשיר חימום מים בגז דומה לדוד חשמלי. כאשר פותחים את הברז במקלחת פועל חיישן המזהה את זרימת המים ומפעיל מצת חשמלי. המצת מפעיל שני מבערים. אלו מחממים את הצינורות שבתוכם עוברים המים.
המעלות: המים מתחממים באופן מידי ועלות החימום מדויקת. על כל טיפת מים חמים שזרמו במקלחת- שילמתם, בניגוד לדוד חשמל, ייתכן שחיממתם דוד שלם והשתמשתם רק בחציו, וחבל. הרי לא תתקלחו בגלל זה פעמיים...
החסרונות: עלויות ההתקנה עשויות להיות מעט גבוהות.

חימום מים משולב!
אם כבר יש לכם דוד שמש ומערכת קולטים על הגג, אנו ב"חימומית" ממליצים להתקין מערכת חימום מים בגז, שתפעל בימות החורף הקרים בזמן שקרני השמש מסתתרות מאחורי העננים. בימי הקיץ תקבלו מים ישירות מהשמש. כך תחסכו בעלויות החשמל בכל עונות השנה.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!