תנור חימום לבית - כל מה שאתם צריכים לדעת לפני קנייה

חימום הבית על ידי תנורי חימום

כשאנו מרגישים בבואם של ימי החורף, אנו מתחילים לדאוג לאמצעי חימום שונים, כאלה שמצד אחד לא יזללו אנרגיה, אך מצד שני לא יסכנו את חייהם של בני הבית ושלנו. ישנם כל מיני סוגים של  תנור חימום, כאלה הפועלים על גז, חשמל, נפט או סולר. גם רדיאטורים הם אמצעי חימום בטוח יותר, אך גם הם זוללים המון חשמל.

יש לשים לב כי הבית יהיה מאוורר לפחות חלקית, בעת הפעלת תנור חימום. חשוב לא להשאיר מערכת חימום פועלת ללא השגחה ואסור בהחלט לישון עם תנור דולק. כבר היו המון מקרים של שריפות בימי החורף בגלל תנור חימום שדלק כל הלילה וגרם לאסונות לא מעטים. חשוב לא לייבש בגדים על כל הסוגים של תנור חימום, מה שגם יכול לגרום להתלקחות ומשם לשריפה הדרך קצרה. אם יש לכם תנור הפועל על מערכת הסקה, כדאי כי תבדקו אותה לפני בוא החורף. יש להרחיק תנור חימום הפועל על אש גלויה מחפצים שיכולים להתלקח. אם יש לכם תנורי חימום ניידים, חשוב כי לא יהיו מונחים על שטיחים, או בסמוך לרהיטים.

תנורי חימום על גז

ניתן למצוא תנור חימום דקורטיבי הפועל על גז. הגז היא האנרגיה מבין הזולות והנקיות ביותר. ניתן לראות את הלהבה הכחולה של תנור הגז, המשמעות של הלהבה הכחולה שהיא פולטת מים, להבה צהובה של תנור, משמעותה פליטה של פיח ופחמן חד חמצני, אך עדיין מדובר על בערה נקייה. קל להתקין תנור חימום הפועל על גז. ההדלקה של תנור זה היא פשוטה, באמצעות מתג ניתן להדליק אותו, אך חשוב כי חברת גז מורשית תתקין לכם אותו בביתכם. הרבה משתמשים היום עם תנור חימום בגז, בגלל העלויות הזולות, הניקיון באוויר וכן התחזוקה הפשוטה. יש להתקין ארובה כפולה שמאפשרת כניסת אוויר ופליטת גזים. ניתן למצוא אח העשויה מגז שהיא גם דקורטיבית. ניתן למצוא יתרונות רבים שכן, האש נמצאת מאחורי זכוכית, ניתן להבעיר את התנור למשך הרבה שעות.

תנור חימום גז
תנור חימום גז

תנור חימום בסולר

ניתן למצוא מערכות הסקה מרכזיות שמורכבת ממפוח חשמלי שמייצר "ערפל" של סולר. הסולר הנוזלי, עשיר בחמצן ולכן הוא דליק מאוד. אספקת החימום של תנור חימום הפועל על סולר, היא גבוהה. היעילות האנרגטית של תנור חימום זה היא גבוהה. מי שיש לו בית גדול, התנור יהיה ממוקם במחסן, או חדר מכונות הצמוד לבית. לפני שתחשבו על רכישה של תנור חימום לבית, יש לשקול כמה דברים חשובים שיאפשרו לכם את הבחירה הנכונה של הסוג הנכון של תנור חימום.

תנור חימום על עץ

ניתן לחמם את הבית גם באמצעות תנור חימום הפועל על עצים. שינה תחושה נעימה של חום, הדרך היא זולה לחימום. השימוש בהם הוא בטוח, ויש הרבה שיש להם בתים פרטיים ומעוניינים להשתמש עם תנורי חימום הפועלים על עץ. הפעולה של שריפת העץ, נחשבת לידידותית לסביבה ושומרת על מאזן אקולוגי חיובי.

השיקולים שיובילו אתכם לרכישה נכונה ומושכלת של תנור חימום

יש להגדיר לעצמנו את התקציב ולדעת מראש כמה עולה לנו תנור חימום שבו אנו מעוניינים. מה עלות ההתקנה של התנור, התחזוקה השוטפת שלו ועוד. יש לחשוב על החיסכון בחשמל לעומת ההשקעה הראשונית ברכישת תנור חימום. חישוב גודל החלל, הוא עקרוני וחשוב, כי חלל קטן למשל, קל לחמם ויש גדלים שונים של תנורי חימום הפועלים על אנרגיות שונות ועלינו לומר תמיד בחברה בה אנו רוכשים את התנור, מה גודל הדירה או הבית.  גם כמות האנשים הנמצאים בבית, תהווה חישוב נכון של רכישת תנור חימום.  היום אנשים הבינו כי מזגנים למשל הם זוללי אנרגיה בזמן חימום הבית בחורף ואף חונקים את האוויר וגורמים לסחרחורות וכאבי ראש. רבים מחפשים פתרונות מעניינים וטובים יותר שגם חוסכים לנו באנרגיה. השוק מציע מגוון רב של תנורי חימום בית והקדמה והטכנולוגיה מביאים אלינו שינויים חיוביים בכל שנה. אז מה שנותר לכם הוא רק לבחור את התנור האידאלי לחימום הבית, שיקנה את האווירה הרצויה ויהיה חסכוני. יש לבצע סקר מקיף ולבחון את הכדאיות של רכישת  תנור חימום שיעמוד בדרישות, בצרכים ויתאים לגודל של חלל הבית. חברת חימומית, מציעה מגוון רב של פתרונות חימום לבית הכוללים גם חימום תת רצפתי בצימרים ומלונות בוטיק, מסעדות, חימום לתעשייה ועוד. תוכלו להתעניין במגוון הרב של פתרונות החימום של חברת חימומית ולרכוש את פתרון החימום המתאים לכם.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!