מערכות חימום

מערכות לחימום הבית המים

בחורף, תמיד ישנו צורך באמצעי חימום טוב, אך שאלת החימום שונה מאזור לאזור- הבדלי הטמפרטורות בין האזורים השונים יכולים לעתים להיות משמעותיים, ולכן לכל אזור יותאמו אמצעי חימום שונים. אחד מאמצעי החימום שניתן למצוא בשוק הוא מערכת חימום (הסקה).

מערכות חימום שונות מותאמות כולן לחימום הבית, אך מתאימות את עצמן למאפייניו של הבית ושל האזור הגאוגרפי בוא נמצא הבית. מערכות חימום שונות קיימות למגזר הפרטי וכן למגזר התעשייתי, למבני ציבור ולצרכי חקלאות.

סוגי מערכות חימום

ככלל, ניתן להבחין בסוגים שונים של מערכות חימום. הסוג הראשון הוא מערכת חימום הפועלת על ידי סולר. זהו האמצעי הותיק ביותר, וניתן למצוא בתים משותפים רבים (באזור הצפון ובאזור ירושלים), שמותקנת בהם מערכת מבוססת סולר. בשנים האחרונות, בהן התפתחו טכנולוגיות חדשות לחימום הבית, מערכת חימום על בסיס סולר נהפכה ללא יעילה מבחינה אנרגטית וליקרה מבחינה תקציבית. שני אמצעים מתקדמים יותר לחימום הבית הנם מערכות הסקה המבוססות על גז ועל משאבות חום חשמליות. השימוש בגז הוא לא רק זול יותר בהשוואה לחימום בסולר, אלא הוא יעיל יותר, ואמצעי חימום המופעלים בגז מגיעים גם עם אמצעי בטיחות מתקדמים. חימום על בסיס משאבות חום שונה מחימום על בסיס סולר וגז, בכך שהוא משתמש בחום המצוי באוויר- חומר הנמצא סביבנו כל הזמן, ללא הגבלה. ביחס למערכות הסקה, ניתן למצוא מערכות הסקה המבוססות על רדיאטורים הנתלים על הקיר וכאלו המבוססות על חימום תת רצפתי. בחימום תת רצפתי אין התקנה של אביזר חיצוני כמו רדיאטור, אלא משתמשים ברצפה כמקור החימום, על ידי העברת צינורות מים חמים מתחת לריצוף. היעילות והחסכון במקום של חימום תת רצפתי, בהשוואה לשימוש ברדיאטורים, הפכו מערכות חימום מבוססות הסקה תת רצפתית לאמצעי חימום פופולרי. מעבר לכך, יש לשים לב כי ישנן גם מערכות חימום המחממות לא רק את חדרי הבית, אלא גם את בריכת הבית, במידה וישנה. זו יכולה להיות תוספת למערכת החימום הביתית, או מערכת העומדת בפני עצמה.

 

 

מערכת הסקה
מערכת הסקה

בחירת מערכת חימום

מתוך המגוון הקיים בשוק, ישנו צורך לבחור מערכת חימום אחת, אשר תספק את התוצאה הסופית הטובה ביותר- יעילות מקסימלית של המערכת, תוך חסכון בעלויות הפעלתה. במערכת החימום אנו עושים שימוש רק בחלק מהשנה, אך זו מערכת שיש לה השפעה רבה על כל חלקי הבית. לכן, בעת בחירת המערכת, יש לשים לב למגוון של שיקולים: גודל האזור המבוקש לחימום (האם מדובר רק בחדר אחד או בבית שלם? האם החלל הנדרש לחימום הוא קטן או גדול?), האזור הגיאוגרפי בו הוא ממוקם (הבדלי אקלים בין אזור לאזור ברחבי הארץ), בטיחותה של המערכת (מניעת סכנה של שריפה, זיהום אוויר או דליפת גז), יעילותה האנרגטית והצרכנית (לעומת פתרון החימום הקיים כעת בבית), יכולת התפעול והשליטה על המערכת (האם המערכת מאפשרת טמפרטורה נפרדת בכל חדר? האם ישנה אפשרות חיווי על תקלות?), התאמה למערכת חימום שכבר קיימת בבית (למשל, מערכת הסקה הקיימת בבניין מגורים משותף) והתאמת המערכת לסביבה הביתית (כולל מערכת החשמל), בה היא מותקנת (למשל, האם מערכת החימום התת רצפתית שאנחנו רוצים להתקין מתאימה לסוג הרצפה שיש לנו בבית?). מעבר לכך, יש להתייחס גם לחברה המציעה את מערכות החימום. חברה מקצועית היא לא רק זו שמציעה מערכות חימום במחירים אטרקטיביים, אלא גם שירות מקצועי ומקיף, שכולל סיוע בבחירת המערכת המתאימה והתקנה נכונה של המערכת בבית הלקוח. התקנה לא נכונה עלולה להוביל לחוסר יכולת המערכת לחמם את הבית, לנזקים שעלולים להצטבר בבית במשך הזמן ואף לפגעי בטיחות משמעותיים. יש להעדיף מוצרים שעומדים בדרישות מכון התקנים הישראלי (ועל אחת כמה וכמה אם הם עומדים גם בדרישות תקינה של מכוני תקנים מרחבי העולם).

מערכות חימום בחברת חימומית

אנו, בחברת חימומית, מספקים לכם מגוון מערכות חימום, המותאמות לצרכים השונים של לקוחותינו. כל המערכות מגיעות עם תווי תקן כנדרש, עם ידע נרחב מצד אנשי השירות שלנו לגבי הפעלת המערכת, התאמתה לבית הלקוח והתקנתה בו. השירות שלנו לא מסתיים במעמד ההתקנה, ואנו עומדים לרשותכם גם לאחר התקנת המערכת, לכל מקרה בו צצה תקלה במערכת החימום.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!