פתרונות הסקה

פתרונות לחימום הבית

בכל שנה אנו נמצאים בדילמה לגבי חימום הבית. מחירי החשמל עולים ואנו מודעים יותר לאיכות הסביבה ולנזק הבריאותי שהגזים של חומרי הבעירה השונים שבאמצעותם תנורי החימום או האח שלנו פועלים. יש לחשוב פעם אחת ולתמיד על הסקה שתהיה טוב לנו מכל הבחינות, הן מהבחינה של חיסכון באנרגיה, איכות הסביבה וחימום יעיל ונכון של הבית.

ניתן למצוא הסקה בכל מיני שיטות. היום משאבות חום וחימום תת רצפתי הם מהמבוקשות ביותר, שכן, האוויר אינו מתייבש, אין הרבה הוצאות חשמל וניתן לשלוט בחום באמצעות כיוונו. יש רבים שמעדיפים הסקה מרכזית היות והיא משתלמת, מחממת ובריאה. מדובר על מים המועברים בסירקולציה, המים חמים ומעניקים את החום והלחות הרצויה בחללי הבית. ישנן הסקות הפועלות ע"י סולר, אך הן כמובן יקרות יותר מבחינת תשלום שוטף של הסולר. ניתן למצוא הרבה אנשים שמעוניינים היום, דווקא בהסקה או חימום תת רצפתי, שהפך להיות פופולרי יותר בקרב הרבה צרכנים ישראלים. בהסקות מרכזיות הפועלות על חומרי בערה שונים, ניתן למצוא משאבות שמפזרות את החום באופן אחיד לכל חללי הבית. יש אנשים ששומעים את המילה הסקה מרכזית, הם נזכרים במערכות הסקה ישנות שהיו נמצאות בבנייני המגורים הישנים שבהם וועד הבית, היה אחראי על תפעולן. היום, בבנייה החדשה, ניתן למצוא מערכות הסקה. חשמליות ואישיות לכל בית שיש בהן מערכת ממוחשבת שניתנת לשליטה מלאה בשעות ההדלקה. אין בכלל מה להשוות למערכות הסקה משוכללות של היום בין מערכות הסקה של פעם. כיום, ניתן להפעיל את מערכת הסקה גם מהטלפון החכם או מהמודם הביתי.

אז כיצד פועלת ומהי הסקה מרכזית?

חימום ביתי
חימום ביתי

הסקה מרכזית, פועלת מיחידה בה נמצא המבער, אם באמצעות צינורות מים הנמצאים בקירות הבית או הדירה או מרדיאטור חימום המפזרים את החום בתוך הבית חוץ מחימום תת רצפתי שפועל באופן שונה. החימום מתבצע באמצעות מקור אנרגיה אם באמצעות סולר, גז, נפט ועוד. בעזרת המשאבה הצינורות מתחממים ומפזרים את החום בכל חללי הבית, מה שמקנה בית חמים ובטמפרטורה קבועה ונעימה שאינה מייבשת את החלל.

הסקת הבית באמצעות מערכת חימום תת רצפתית

ניתן למצוא היום יותר אנשים שבונים את ביתם ומרכיבים כבר מערכת חימום תת רצפתית יעילה ובריאה וכן, חסכונית יותר. המערכת, מבוססת על הולכה וסחרור של מים חמים במעגל סגור בצנרת רב שכבתית שמיוחדת לחימום תת רצפתי. יש לפנות אל יועץ הסקה בחברה המתמחה בפתרונות חימום שיש לה ידע וניסיון רב כמו חברת חימומית, שתוכל לייעץ לכם לגבי כל פתרונות החימום האפשריים, החסכוניים והבריאים ביותר שאף לא ייפגעו באיכות הסביבה.  חברות מקצועיות של ייצור והתקנה של הסקה לבית, יגיעו עם תכניות מאושרות לבניית התשתית הרצויה עבור הסקה, אם באמצעות הסקה מרכזית או חימום תת רצפתי בהתאם לתשתית, המערכת לאחר התקנתה, תיבדק למשך שבוע על מנת לשלול תקלות או בעיות שונות בהפעלתה.

מה כדאי לדעת לפני התקנה של הסקה לחימום הבית?

במידה ולמתקין אין תכניות מאושרות של ההתקנה של ההסקה לבית, לא כדאי לאפשר לו לעבוד. המתקין, חייב לוודא כי השרוולים והמעברים, ברגי העיגון והפתחים השונים ידועים לו מראש.. במידה ומדובר בהתקנה של מערכת הסקה בית חדש, מפקח הבנייה יתאם את מועדי הבדיקה עם היועץ ומתקין המערכות. אם מדובר בדודי הסקה, יש לבדוק אם הארובה מותקנת על פי התכניות. במידה וישנם מכלי אגירה של דלק או גז נוזלי, יש לבדוק את סימון המכל. גם אם אתם בונים בית חדש, וודאו מי החברה שעומדת מאחורי ההתקנה של הסקה מרכזית ואם אתם מעוניינים בהסקה שונה כמו תנורים או אח, בררו את האפשרויות השונות. חשוב לקבל ייעוץ לגבי כל סוג הסקה. פנייה לחברה שמתמחה בפתרונות הסקה שיש לה יועצים וצוות מקצועי כמו חברת חימומית, תקל עליכם במציאת ההסקה המתאימה עבורכם. חברת חימומית, תדאג להסקה המשתלמת, הבריאה והזולה ביותר, תוך עמידה בזמנים וסטנדרטים גבוהים ומשוכללים במיוחד. הצוות המומחה של חימומית, יגיע אל ביתכם ויבדוק את האפשרויות של פתרונות הסקה על פי הנתונים והמבנה של הבית או הדירה. ככל שיהיה לכם יותר מידע על החברה שתתקין לכם את ההסקה בביתכם, כך תדעו במי לבחור, ומה יהיה הכי משתלם לכם מבחינת מערכות ההסקה והעלויות.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!