איך אפשר לחסוך בעלויות החשמל - מערכות חסכוניות לחימום הבית

משפחת כהן שואלת: בחורף דאשתקד השתמשנו במזגן לחימום הבית. אומנם עלות החימום הייתה זולה, אבל שילמנו במחיר הנוחות. סבלנו מיובש בפה ונאלצנו כל שעה לכבות את המזגן. בלילות הדלקנו רדיאטור, אבל חשבון החשמל קפץ. איך אפשר לעבור את החורף בזול, בלי לקרוע את הכיס בחשבון החשמל?

חברת חימומית עונה: אז ככה, אכן חימום הבית הוא אחד הגורמים העיקריים לעלייה בעלויות החשמל. בעבר השתמשו באמצעים טבעיים לחימום הבית כמו אח, תנור עצים אבל היום, עם  התפתחות הטכנולוגיה והצורך לחסוך באנרגיית חשמל, קיימות מספר דרכים לחסוך בעלויות החשמל לחימום הבית. הרעיון הוא שימוש במשאבת חום שתייצר חום לבית בכמה דרכים.
מה זה משאבת חום? משאבת חום ביתית היא מערכת חימום יעילה וחסכונית באנרגיה שמשתמשת במדחס חשמלי להשלמת התהליך. המדחס צורך כ- 25% מאנרגיית החימום וכ- 75% מהאנרגיה מהסביבה החיצונית, כך שלמעשה, משאבת החום צורכת כ- 1/4 מהאנרגיה שהיא מייצרת. כך בא לידי ביטוי החיסכון הרב. החום מועבר לבית באמצעות מערכת צינורות.
איך החום מתפזר לתוך הבית?
יש לנו מספר פתרונות:
הסקה מרכזית: אם אתם מעוניינים גם בחימום הבית וגם בחימום המים במקלחת, הסקה מרכזית היא הפתרון האידיאלי בשבילכם. המערכת כוללת תשתית סמויה של צנרת מים, המותקנת בקירות הבית ומחברת בין תנורי החימום המותקנים על הקירות לבין מערכת ההסקה הביתית שאחראית לפעולת החימום. כמו כן, צנרת אספקת המים החמים לדירה מחוברת גם היא לתנור ההסקה.
חימום תת רצפתי: מיועד לאנשים שחושבים לשפץ או נמצאים בזמן של שיפוץ הבית. עלות ההתקנה גבוהה יחסית, ומשתנה בין מערכת חימום תת רצפתית חשמלית לבין חימום באמצעות מים. אולם ההשקעה היא חד פעמית, ובפועל עלות השימוש זולה.

קבלו עוד מספר טיפים חשובים לחיסכון בעלויות החשמל:

  • סגרו את החלונות והדלתות לפני שאתם מפעילים את מערכת החימום.
  • חימום מים למקלחת בחורף היא פעולה שאנו עושים כל יום פעולה שזוללת חשמל. לחברת חימומית יש פתרון: מכשיר חימום מים בגז. מחממי מים בגז מחממים את המים במהירות רבה יותר מדוד חשמל על ידי ביצוע ההמלצות הללו, תוכלו לחסוך בעלויות החשמל לחימום הבית וליהנות מחיסכון כספי משמעותי.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!