כיצד משאבת חימום יכולה לחסוך לך כסף?

בעולם שבו המודעות לחיסכון באנרגיה והצורך בפתרונות ירוקים רק הולכים וגוברים, יותר ויותר בתים ועסקים מחפשים דרכים להפחית בהוצאות ובמקביל לתרום לשמירה על איכות הסביבה. אחד הפתרונות המובילים שנכנסו לשימוש הם משאבות חום. במאמר הבא נענה על השאלות הבאות, האם באמת כדאי להשקיע בטכנולוגיה זו? האם היא באמת חוסכת כסף?

איך משאבת חימום עובדת?
משאבת חום עובדת בטכנולוגיה דומה לזו של המקרר והמזגן הביתיים. המשאבה מנצלת את טמפרטורת האדמה החמה מתחת לפני השטח כדי לספק חימום ומעבירה את חום ממקום אחד למקום אחר. אגב, משאבות חום פועלות הפוך (כמו מזגן) כדי לקרר את הבית בקיץ.
משאבת חימום לא רק מספקת חום, אלא גם מים חמים.

האם משאבת חימום חוסכת באנרגיה?
חד משמעית כן. שימוש במשאבה מפחית את הצורך בשימוש  בנפט או סולר לצורך הסקה ויוצרת חיסכון משמעותי בצריכת אנרגיה (התייעלות אנרגטית) וזיהום אוויר.
משאבות חום הן בעלות יעילות אנרגטית גבוהה מאוד (יעילות אנרגטית – יותר תפוקה בפחות אנרגיה)  במקום לייצר חום דרך שריפת דלקים או חשמל, הן "מעבירות" חום ממקום אחד למקום אחר, מה שמצריך הרבה פחות אנרגיה. והתוצאה? תרומה משמעותית בהפחתת פליטות פחמן דו-חמצני.

משאבת חום
משאבת חום

האם משאבת חימום גם חוסכת לנו כסף?
ואם שאלתם את עצמכם, מה לגבי חשבון החשמל בסוף החודש? אף על פי  שמשאבת חימום עולה יותר מכל אמצעי חימום אחר, עמו מזגן או רדיאטור. אין ספק שמשאמת חימום היא פתרון חסכוני. מכיוון שמשאבת חימום חוסכת באנרגיה, וחיסכון באנרגיה = חיסכון משמעותי בחשבון החשמל, במיוחד בחודשי החורף הקרים.

מה לגבי הוצאות תחזוקה?
משאבות חום מתהדרות באורך חיים ארוך יותר ממערכות חימום רגילות. עם תחזוקה נכונה, משאבת חימום יכולה לעבוד ביעילות עד 20 שנה ויותר. זה אומר פחות הוצאות על תיקונים והחלפות לאורך זמן.

 

לסיכום:
על אף שההשקעה הראשונית במשאבת חום עשויה להיות גבוהה יותר, חיסכון בחשבון החשמל והתחזוקה משלם את עצמו לאורך זמן. משאבות חום של Volcano מיובאות על ידי חברת חימומית מותקנות באלפי בתים ובתי עסק ברחבי הארץ. הן חסכוניות בעלויות הצריכה והאחזקה, שקטות, אמינות ובטיחותיות מאוד ועומדות בכל התקנים הנדרשים.

מקווים שמצאתם בתוך המאמר מידע הזה שימושי ומעשיר! אם יש לכם שאלות נוספות, אל תהססו לשאול אותנו.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!