חימום תת רצפתי - כל מה שחשוב לדעת לפני שמזמינים

חימום תת רצפתי הופך יותר ויותר פופולרי בעולם עיצוב הבית המודרני. הרעיון נולד מהצורך למצוא דרכים יעילות ואסתטיות יותר לחמם את הבית. בנוסף, חימום תת רצפתי  חוסך עד 75% מהוצאות החימום היקרות. החימום מתפזר בצורה שווה בכל החדר, ותהליך החימום הוא מהיר ולא מייבש את האוויר כמו בחימום על ידי מזגן.

חימום ביתי
חימום ביתי

שיטת החימום של וולקנו מבית חימומית מבוססת על חשמל או מים באמצעות משאבת חום המזרימה מים חמים מיחידת חימום למערך צינורות תת רצפתי. כך הבית מתחמם. הנה כמה דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון לפני ההזמנה:

  1. סוגי חימום תת רצפתי: ישנם שני סוגים עיקריים של חימום תת רצפתי. האחד, באמצעות צינורות מים תת רצפתי, והשני, באמצעות מערכת חשמלית- חימום תת רצפתי חשמלי, הוא מעין פלטת שבת מתחת לרצפה. מערכות חשמליות קלות וזולות יותר להתקנה, מה שהופך אותן לאידיאליות עבור שטחים קטנים יותר, בעוד שמערכות מבוססות מים יקרות יותר אך מציעות יעילות רבה יותר ומתאימות לאזורים גדולים יותר. בנוסף, תצרוכת האנרגיה שלהן נמוכה באופן משמעותי ביחס למערכות על בסיס חשמל.
  2. ריצוף: חימום תת רצפתי עובד בצורה הטובה ביותר עם סוגים מסוימים של ריצוף כגון אריחים, אבן ובטון. ניתן להשתמש גם ברצפות עץ, אך הדבר דורש התייחסות מדוקדקת של סוג העץ והעובי כדי להבטיח יעילות חימום מקסימלית.
  3. בידוד: בידוד נכון חיוני כדי שהחימום התת רצפתי יעבוד ביעילות. רצפה מבודדת היטב מבטיחה שהחום מופנה כלפי מעלה, במקום ללכת לאיבוד דרך הרצפה ולהעלם איפשהו אצל השכנים.
  4. תרמוסטט: בחירת התרמוסטט המתאים חשובה כדי להבטיח שהטמפרטורה נשלטת ביעילות. היום ניתן לתכנת תרמוסטטים חכמים מרחוק ולהציע שליטה רבה יותר על מערכת החימום.
  5. התקנה: חימום תת רצפתי חייב להיות מותקן על ידי איש מקצוע מוסמך. חשוב לבחור במתקין מנוסה על מנת לוודא שהמערכת מותקנת בצורה נכונה ובטוחה. התייעצו עם צוות היועצים המומחים בחברת חימומית על מנת לבחור את הטוב ביותר עבור הצרכים שלכם.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!