חימום תת רצפתי - חימום תת רצפתי מבוסס מים או חשמל?

מה ההבדל בין חימום תת רצפתי חשמלי או מבוסס מים?

הגעתם להחלטה ובחרתם בחימום תת רצפתי, ואתם שואלים את עצמכם: חימום תת רצפתי- מים או חשמל? חימום תת רצפתי חשמלי וחימום מבוסס על מים הם שני סוגים שונים של מערכות חימום לרצפות. הנה הבדלים עיקריים ביניהם:

חימום תת רצפתי חשמלי
חימום תת רצפתי חשמלי

אז מה ההבדלים ביניהם?

חימום תת רצפתי חשמלי: במערכת חימום תת רצפתי חשמלי מתקינים מתחת לרצפות חוטי חימום חשמליים המופעלים באמצעות זרם חשמלי שעובר דרכם. החוטים מחממים את הרצפה, והחום מתפזר מתחת לרצפה ומתפשט באופן אחיד לחלל החדר. מכיוון שמערכת החימום חשמלית, היא יכולה לתפקד גם כמערכת קירור על ידי הפסקת הזרם החשמלי.
חימום מבוסס על מים: במערכת חימום מבוססת על מים משתמשים בצינורות מים מתחת לרצפה. במערכת זו, מים חמים מובלים דרך הצינורות, מחממים את הרצפה וכך הבית מתחמם. גם כאשר המערכת לא פעילה, ניתן להשתמש במערכת זו בקיץ כמערכת קירור על ידי מעבר מים מתחת לרצפה בטמפרטורה נמוכה.

תנור חימום גז

התקנה, עלויות ותחזוקה:

חימום תת רצפתי חשמלי: מערכת חימום תת רצפתית חשמלית פשוטה וזולה יחסית להתקנה. מתקינים את החוטים החשמליים מתחת לרצפה ומחברים למקור חשמל. כשהמערכת פועלת כראוי, הצורך בתחזוקה הוא מינימלי. עם זאת, עלויות החשמל קצת גבוהות.
חימום מבוסס על מים: התקנת מערכת חימום מבוססת על מים מורכבת יותר מחימום תת רצפתי חשמלי. זו דורשת התקנת צינורות מים מתחת לרצפה וחיבורם למערכת תת רצפתית ולמכונת חימום. יקר יותר להתקין אותה, אך עלויות השימוש נמוכות יותר מחימום תת רצפתי חשמלי.  עם זאת, התחזוקה מעט יותר מורכבת כאשר יש צורך לבדוק ולתקן את מערכת הצנרת ולטפל באזורים בהם עשויות להתרחש  באופן נדיר תקלות או דליפות.

בסופו של דבר, בחירת סוג החימום התת רצפתי המתאים ביותר תלויה בצרכים ובהעדפות של המשתמש, בתקציב הזמין ובתנאי ההתקנה. יש לשקול את היתרונות והחסרונות של כל סוג ולהתייעץ עם מומחה לפני קבלת ההחלטה. נשמח לעמוד לשירותכם בהסבר נרחב יותר ובהתאמת המערכת במיוחד עבורכם.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!