הכינו ביתכם לחורף - 4 פתרונות לחימום הבית

אחד הנושאים החשובים שמעסיקים את בני האדם בכדור הארץ הוא נושא חימום הבית בעונת החורף. אז אם בעבר, כדי לחמם את הבית היו חוטבים עצים להסקה, מדליקים את בולי העץ וכך הבית היה מתחמם, הרי שכיום, מחממים את הבית בלחיצת כפתור. במאמר הבא נעסוק בפתרונות חימום הקיימים היום ומהי הדרך המומלצת לחימום הבית.

תנורים: תנורים הם פתרון חימום ביתי נפוץ באזורים קרים בעולם. הם מופעלים על ידי בולי עץ, כמו בעבר. וגם על ידי חיבור לחשמל, או באמצעות חיבור לגז או נפט (השימוש בתנורי נפט פחות רלוונטי עקב העלייה במחירי הנפט). קחו בחשבון שלוקח להם זמן לחמם את הבית, ועלות החשמל גבוהה.
הפתרון שלנו תנור דיגיטלי חכם של חברת חימומית שמאפשרת ניהול נכון ויעיל של פעולת החימום באמצעות מערכת בקרה מרכזית השולטת על התנור. המערכת מאפשרת קביעת תוכנית הפעלה הניתנת לתכנות מראש וכך מאפשרת חימום מהיר של החדר וחסכון משמעותי בצריכת החשמל.

רדיאטור חימום מעוצב לאמבטיה
רדיאטור חימום מעוצב לאמבטיה

מפזר חום: היתרון של מפזר חום על פני תנור חימום, שהבית מתחמם במהירות ובמחיר זול. חיסרון אחד, שהוא מחמם נקודה אחת מסוימת בחלל החדר. אבל החיסרון הגדול הוא שהוא אינו בטיחותי, מכיוון שהוא עלול לגרום להתלקחות של שמיכות או בגדים שמונחים לידו.
הפתרון שלנו הוא הסקה מרכזית, המערכת כוללת תשתית סמויה של צנרת מים, המותקנת בקירות הבית, ומחברת בין תנורי החימום המותקנים על הקירות לבין מערכת ההסקה הביתית שאחראית על פעולת החימום. הסקה מרכזית היא מערכת בטיחותית ומחממת את כל חללי הבית בצורה אחידה.
מזגנים: מזגן הוא פתרון חימום די נפוץ בארצנו. אין ספק שהוא חסכוני ונוח לשימוש, ובלחיצת כפתור החדר מתחמם בתוך זמן יחסית קצר. אבל יש לו שני חסרונות בולטים. א. המזגן מייבש את החדר, וכך הנוכחים עשויים שלא להרגיש בנוח. הפה מתייבש, לעיתים הפנים מאדימות והם חשים עצבנות קלה. ב. המזגן איננו מפזר את החום בצורה אחידה, כך שמי שרחוק מהמזגן לא ייהנה  מהחום שלו.
הפתרון שלנו הוא חימום תת רצפתי, כבר לא צריך ללבוש גרביים בימים קרים, ואפשר לתת לתינוק לזחול על הרצפה בצורה חופשית. עלות ההתקנה יחסית גבוהה, ומשתנה בין מערכת חימום תת רצפתית חשמלית לבין חימום באמצעות מים. אולם ההשקעה היא חד פעמית, ובפועל עלות השימוש זולה. החום אינו מייבש את הפה וחלל החדר מתחמם במהירות.

חימום תת רצפתי חשמלי
חימום תת רצפתי חשמלי

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!