חימום תת רצפתי – הפתרון האידיאלי לחימום הבית בחורף!

חימום תת רצפתי - מכינים את הבית לחורף סוער

כשהחורף מתקרב והימים הקרים קרבים ובאים, ואתם נזכרים איך בכל חורף אתם מתמודדים עם אותה בעיה, החדר הקר גורם לכם להתחפר בשמיכה ולדחות את הקץ... את המזגן כיביתם באמצע הלילה, כי היובש היה בלתי נסבל, ותנור חימום לא מצליח לחמם את כל החדר. תאמינו או לא, לנו יש את הפתרון איך לחמם את כל הבית בצורה יעילה וחסכונית. שימוש במערכת חימום תת רצפתית. במאמר זה, נכתוב על היתרונות של חימום תת רצפתי ואיך הוא יכול להיות הפתרון האידיאלי לחימום הבית בחורף הקר.

איך חימום תת רצפתי עובד?

יש שני סוגים של חימום תת רצפתי: חימום במים וחימום באמצעות חשמל.
חימום תת רצפתי חשמלי מבוסס על גופי חימום חשמליים, מעין פלטת שבת מתחת לרצפה. חימום תת רצפתי באמצעות מים הוא צנרת שמוליכה חום באמצעות מים חמים שעוברים בתוכה. החום עולה בצורה אחידה לתוך חלל הבית בטמפרטורה קבועה אותה הגדרתם מראש.

 

 

יתרונות של חימום תת רצפתי:

- פתרון חימום אסטטי: צינורות החימום נמצאים מתחת לרצפה.
- חימום אחיד: החום שעולה מהרצפה מתפזר בצורה אחידה בכל חלקי הבית.  כך מונעים פערי טמפרטורות לא נעימים במעבר בין חדרי הבית.
- החום איננו מייבש את האוויר: בניגוד לחימום באמצעות מזגן, בחימום תת רצפתי החום אינו מייבש.
- בטיחות: המערכת בטוחה לשימוש, עובדת בצורה שקטה לחלוטין, ידידותית לסביבה וניתנת להתקנה בכל שטח נתון – החל מבית רחב ידיים ועד חדר אמבטיה קטן.
- חיסכון באנרגיה: אולי הדבר שהכי כואב לנו, זה בכיס... בחימום תת רצפתי עלות ההתקנה יחסית גבוהה, המחיר הוא לפי מטר מרובע. המחיר משתנה בין מערכת חימום תת רצפתי חשמלית לבין חימום תת רצפתי באמצעות מים. אולם ההשקעה היא חד פעמית ועלות השימוש בפועל זולה.

כיצד לבחור מערכת לחימום תת רצפתי?

כאשר אתם מחליטים לבחור מערכת חימום תת רצפתית, חשוב לשקול את הצרכים של הבית ושל המשפחה. ישנם כמה גורמים חשובים שחשוב לשים לב אליהם:

- גודל הבית: גודל הבית יכול להשפיע על כמות הצינורות הנדרשות ועל עוצמת המערכת.

- סוג האנרגיה: חשוב לבחור איזו מקור אנרגיה יחמם את הבית, חשמל, גז או סולר.

- תקציב: קיים מגוון רחב של מערכות במחירים שונים. כדאי להתאים את הבחירה לתקציב שיש ברשותכם, מוזמנים לפנות אלינו ולקבל הצעת מחיר.

 

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!