המדריך המלא לחימום הבריכה בחורף

הכן בריכתך לחורף! כל האמצעים לחימום בריכה בחורף

זה שהקיץ נגמר לא אומר שסוגרים את הבריכה עד לקיץ הבא. אז אם חשוב לכם להמשיך ליהנות מהבריכה גם בחורף, יש כמה דרכים לחמם את הבריכה בחורף. במאמר הבא  נספר לכם את כל האמצעים והטיפים החשובים לחימום הבריכה בחורף, כדי שתוכלו ליהנות מבריכה חמה בימים קרים באופן נעים ומהנה. נתחיל? הפתרון הפופולארי הוא משאבות חום לבריכה.

איך משאבת חום עובדת בבריכה, פשוט ובקצרה:
משאבת החום תפקידה חימום ושמירה על טמפ' המים בבריכה. היא שואבת מים, מסננת אותם, מחממת את המים באמצעות גז, ומחזירה אותם לבריכה, כך שניתן ליהנות משחיה נעימה בכל עונות השנה. תהליך חימום הבריכה לא קורה ביום אחד. משאבת המים מחממת את המים כל יום בכמה מעלות, עד שהבריכה מגיעה לטמפרטורה שנקבעה מראש. מכאן ואילך, משאבות חום בבריכה הביתית  שומרות על החום. לכן חשוב להשתמש בכיסוי איכותי לבריכה כדי שהחום לא יברח לאוויר העולם.

משאבות חום באמצעות מערכות סולאריות:
יש אפשרות נוספת לחימום הבריכה, באמצעות משאבות חום לבריכה על בסיס אנרגיה סולארית, באמצעות קולטים סולאריים. מדובר באפשרות ירוקה לחימום בריכה. המשאבות מקבלות אנרגיה מהשמש וכך ניתן לחסוך בעלויות החשמל. כמו כן ההתקנה שלה פשוטה. האתגר יהיה בימי החורף בהם השמש מתכסה בעננים.

 

משאבת חום לחימום מים
משאבת חום לחימום מים

משאבות חום גיאותרמיות:
מערכת חימום מבוססת על היכולת של האדמה לשמר באופן יציב טמפרטורה מאוזנת לאורך כל השנה. מערכת גיאותרמית עושה שימוש בחום היחסי שנמצא באדמה בעונת החורף ומחממת את נוזל החימום שבמערכת ההסקה. כך נדרשת השקעה קטנה יחסית של חשמל כדי להגיע לטמפרטורה הרצויה בבריכה. בשונה ממבער או מבוילר, לא מדובר ביצירה של אנרגיית חום מאפס למאה, אלא בהחלפה ובהעברה של החום מהאדמה לבריכת השחייה. כך גם מרוויחים חיסכון רב בחשמל.

לשמירה על החימום המתקדם, כדאי לוודא שממשקי החימום האוטומטיים פועלים כראוי ומתוכננים לפי שעות השימוש. התחזוקה הנכונה של משאבות החום חיונית לשמירה על פעולתן היעילה. כדאי לבדוק את הפעולה באופן תדיר ולהתייעץ עם מומחה במידת הצורך.

בעזרת האמצעים הנכונים תוכלו להיכנס את הבריכה שלכם בחורף וליהנות מחוויה נעימה ומרעננת. אל תתנגדו לקור החורף, פשוט תשתמשו בכלים הנכונים לחימום ותמשיכו לשחות גם בימים הקרים.

 

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!