חימום תת רצפתי אינפרא אדום: איך זה עובד?

דוד מראשון לציון שואל: כבר הרבה זמן אני חושב על התקנת חימום תת רצפתי לבית. לאחרונה שמעתי על חימום תת רצפתי באמצעות אינפרא אדום. איך זה בתכלס עובד, ובמה זה שונה מחימום תת רצפתי חשמלי?

אז ככה, חימום תת רצפתי חשמלי עובד כעין פלטת שבת תחת רצפת הבית. מתקינים מתחת לרצפה חוטי חימום חשמליים המופעלים באמצעות זרם חשמלי. החוטים מחממים את הרצפה, והחום מתפשט באופן אחיד לחלל החדר.
לעומת זאת, חימום תת רצפתי אינפרא אדום מחמם באמצעות קרני אינפרא אדום שמשדרות קרינה אלקטרומגנטית שנפלטת מסלילים אינפרא אדומים או גלילי חשמל מפחמן קרמי הפרוסים מתחת לרצפה. הקרינה שנפלטת מחממת את המרצפות ועולה למעלה לחלל הבית.

אחרי שהבנו את ההבדלים בואו נדבר על היתרונות והחסרונות בין שתי השיטות:

למעשה מבחינה אפקטיבית שני השיטות עובדות מעולה, מחממות באופן אחיד את הבית ואינן מייבשות האוויר. בניגוד לחימום במזגן שהוא מייבש את האוויר.

תנור חימום גז
נתחיל ביתרונות של חימום תת רצפתי אינפרא אדום: זול מאד להתקין אותו. יתרון נוסף בגלל שגלילי החשמל מאד דקים לא צריך להרים את מרצפות הבית. אפשר להתקין אותו על הריצוף, ולהוסיף חומר בידוד ועליו פרקט. ולכן גם אם אתם לא מעוניינים לעשות שיפוץ בבית, חימום כזה הוא אפשרי וגם זול יותר, כי לא צריך להרים את מרצפות הבית.

החסרונות במערכת כזו: מכיוון שמתקינים את המערכת מעל הרצפה וסומכים על חומר הבידוד שיעשה את העבודה, הסיכון הוא שחומר הבידוד יתכלה ותהיו חשופים לכוויה והתחשמלות. כמו כן ברגע שמוסיפים חומר בידוד ופרקט, צריך לבצע התאמות בדלתות הבית ובפנלים. חסרון נוסף, מכיוון שהמערכת מבוססת על קרינה שנפלטת לחלל הבית, כיום אין לנו מספיק מידע כמה זה מסוכן.

בחימום תת רצפתי חשמלי מכיוון שהמערכת בנויה תחת הרצפה סיכונים של כוויה והתחשמלות לא קיימים וגם לא צריך להגביה את המרצפות. חימום חשמלי מחמם באופן מהיר יותר, ואינו פולט קרינה ובהתאם לכך אינה מסוכנת.
אם אתם עדיין מתלבטים באיזו מערכת חימום תת רצפתית לבחור. צרו איתנו קשר ונדאג לפתור לכם את ההתלבטות.  

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!