אלו שימושים יש למשאבות חום?

אם תמיד שמעתם על משאבות חום ולא הבנתם למה הם משמשות, למשאבות חום יש מגוון רחב של שימושים, הן בבתים פרטיים והן במקומות ציבוריים. נחלק את זה לשתי שימושים: משמשות לחימום חלל הבית או לחימום מים. האופציה המסורתית לחימום הייתה תמיד באמצעות חשמל, גז או נפט. משאבת חום משתמשת בטכניקה שונה שעל ידי כך אפשר לחסוך כ60% בחשבון החשמל. כל יחידת אנרגיה אחת מרשת החשמל היא נותנת 4 יחידות אנרגיה לחימום. לעומת השימוש חשמל, גז או נפט שהשימוש באנרגיה הוא היא כמעט פי ארבעה. כך תוכלו ליהנות מחשבון חשמל נמוך ועל הדרך לשמור על איכות הסביבה. כדי להכיר בעבודה שעלות התקנה של משאבת עשויה להיות יקרה יותר אך לטווח הארוך המחיר מתקזז ואף יוצאים מורווחים.

לפני שנפרט, נסביר איך משאבת חום עובדת, בפשטות העיקרון הפעולה דומה מאוד לעקרון של המזגן, רק להיפך. "דומים אך שונים" מזגן לוקח את החום בחדר ומוציא אותו החוצה. בעוד שמשאבת חום משמשת עם האוויר החם שיש בחוץ המים או חלל החדר מתחממים. אגב כדאי לדעת שככל שככל שהטמפרטורה בחוץ נמוכה יותר משאבת חום פחות יעילה. לכן משאבת חום מאד אפקטיבית באקלים הישראלי, מכיוון שכמעט אין מצב שהטמפרטורה יורדת מתחת לאפס.

תכלס, מה השימושים שיש למשאבות חום?
מבני ציבור: חימום בריכות שחייה ציבוריות, בריכות דגים, מקוואות, בתי חולים, בתי אבות ובתי מלונות. מדובר בהפרשי עלויות מטורפים. שימוש במשאבות חום הוא לא רק לחימום מים אלא גם לחימום כל שטח המלון או כל חלל גדול אחר.

חימום בריכה
חימום בריכה

מבני תעשייה: משאבות חום משמשות לחימום חללים תעשייתיים, כגון מפעלים, מחסנים ומרכזים לוגיסטיים.
בתים: משאבת חום מועילה למגוון שימושים בבית פרטי, יש לכם בריכה ביתית? צריך לחמם אותה. רדיאטור או חימום תת רצפתי גם כן עובדים בצורה שהמים בצינורות מתחממים בעזרת משאבת מים. רוצים מים חמים במקלחת, במטבח? אתם יכולים לוותר על הבוילר. 

זאת ההזדמנות שלכם לשדרג את הבית וליהנות ממערכת חימום מרכזית לבית באמצעות משאבת החום Volcano האיכותיות של חברת חימומית המותקנת באלפי בתים ובמבני ציבור ברחבי הארץ כאמצעי מרכזי לחימום הבית בשיטות חימום שונות, כגון: חימום תת רצפתי, מערכות הסקה ביתיות ועוד. הן חסכוניות בעלויות הצריכה והאחזקה, שקטות, אמינות ובטיחותיות מאוד ועומדות בכל התקנים הנדרשים.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!