דוד שמש & מחמם מים בגז

מאמר זה יבחן את ההיבטים הפרקטיים והכלכליים וגם מבחינה בטיחותית של התקנת מחמם מים בגז ביתי, ויעזור לכם להחליט אם זהו השקעה משתלמת עבורכם.

ראשית כל נסביר בקצרה, איך מחמם מים בגז עובד?
לחימום מים בגז יש חיישן שמזהה כאשר שאנו פותחים את המים החמים באחד מברזי הבית ומדליק מצת חשמלי. כשהמצת נכנס לפעולה, הוא מדליק להבות במבערים, הלהבות מחממים את צינור המים  שמעביר מים חמים לברזים שלנו. ותוך מספר שניות, מקבלים מים חמים, ברגע שנסגור את הברז או נעביר למים קרים, הלהבות יכבו. נשמע מעולה, לא?

מבחינה פרקטית:
חימום מים בגז הוא מושלם לכל משפחה. כבר לא צריך להמתין בין חצי שעה לשעה ולחמם דוד חשמלי של עשרות ליטרים מים כדי להיכנס למקלחת.
מכירים את זה שיצאתם מהבית, ירדתם לרכב, התנעתם, ואז אתם שואלים את האישה "כיבינו את הבוילר?" אם אתם לא בטוחים במאה אחוז, תאלצו לעלות הביתה כדי שהבוילר לא יתפוצץ וסתם כי מלא כסף להשאיר את הדוד דולק לכמה שעות. כל זה לא קיים במחמם מים בגז. בעת סגירת הברז המחמם נכבה.
לסיכום, מבחינה פרקטית, התועלת שיש למחמם מים בגז הוא עצום במידה ואתם רוצים מים חמים באופן מידי.

מחמם מים volcano

במבחן הכסף:
עלות הראשונית של מחמם מים בגז מול עלות דוד חשמל:
התקנת מחמם מים בגז תהיה יותר גבוהה מאשר התקנת דוד חשמל.
עלות ההפעלה שוטפת של מחמם המים מול דוד חשמל: מחיר עלות גז פר שעה משתנה בין חברת גז אחת לשנייה, ולמרות שעלות קוב לשעה תהיה יותר גבוהה מחימום בוילר לשעה, החימום מים בגז הוא לפי זמן השימוש במקלחת כמו שכתבנו למעלה, והעלות תהיה נטו לפי זמן המקלחת.
היתרון הגדול של מחמם המים באמצעות גז של חברת חימומית שהוא סולרי, והוא משתמש באנרגיית השמש כדי לחמם את המים ממש כמו דוד שמש. ורק את הפרש הטמפרטורה הוא מחמם. כך שבימי הקיץ לא תצטרכו כלל לחמם את המים.
לסיכום במבחן הכסף, אם נביט לטווח הארוך, מחמם מים בגז יוצא לכם הרבה יותר זול.

בהיבט הבטיחותי:
למרות ששימוש בגז נחשב ליותר מסוכן משימוש בחשמל, דליפת גז היא לא עניין של מה בכך. חשוב לציין כי מחממי המים בגז של Volcano מצוידים בארבעה מנגנוני בטיחות העומדים בדרישות מכון התקנים המבטיחים הגנה מפני דליפות גז.

לחימומית יש שני סוגי מחממי מים לבחירה: חימום מים בגז של Volcano וחימום מים בגז של Speeder  שניהם מחממים את מים באמצעות גז ומספקים מים חמים באופן מיידי ללא זמן המתנה וללא הגבלת כמות וצריכה באופן הבטוח ביותר.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!