משאבת חום

חימום לבית באמצעות משאבת חום

ישנם כמה שימושים עם משאבות חום, בין השימושים עם משאבות אלה, ניתן למצוא שימוש בחימום של בריכות שחייה, חימום של בתים ודירות, כלי עזר לטיפול בגינה ואפילו בתחום האינסטלציה הביתית. למרות שהחורף הישראלי אינו ממושך, בכל זאת ישנה תקופה קרה ולכן, יש צורך בחימום הבית או המוסדות השונים כמו בתי מלון, בתי חולים, בתי אבות ועוד, והשימוש באנרגיה זולה נדרש בתקופות האחרונות בגלל העלייה החדה במחירי הנפט והסולר וכן עקב כך, ישנה עליה במחירי החשמל.

הרבה אנשים היום מחפשים פתרון שהוא חסכוני וידידותי לסביבה וכן, אינו מזיק לבריאות בני האדם. אחד מהפתרונות הללו הנו שימוש עם משאבת חום אשר מפזרת את החום בבית בצורה שווה ואינה צורכת הרבה אנרגיה. ישנה טכנולוגיה ייחודית של משאבת מים אשר הפעולה בה היא בעצם שימוש באוויר הנמצא בחללים השונים. משאבת חום מתרגמת אותו לאוויר חם ופולטת אותו החוצה. אין צורך בהגברת החום, שכן משאבת חום מפזרת באופן שווה את החום באזורים השונים בבית, כך שנוצר חיסכון משמעותי בחשמל. משאבות החום, כוללות תרמוסטט ומשמרות את חום הבית בזמן פעילותן. יש לוודא את רמת הייבוש, בעת בחירת משאבות חום, יש לוודא, כי ישנה כמות מספקת של לחות בחללים השונים, במיוחד בחורף , היות והחלונות הסגורים והחום, יכולים לגרום לחנק בחללי הבית.

משאבת חום לחימום תת רצפתי
משאבת חום לחימום תת רצפתי

מה מכילה משאבת חום?

משאבה, מכילה מדחס שדוחס גז למצב שמתוך לחץ חזק, הגז פשוט הופך לנוזל ממש כשם שגז הבישול בבלון הנו נוזל מעובה אך, דחיסה עוצמתית של גז עולה לחום. בחורף הקר, החום חודר לבית מקרר את הנוזל שהיה גז בתוך צנרת שהיא מוליכת חום. על מנת שהנוזל יצליח להתפשט. בקיץ, הפעולה היא הפוכה ובמקום החדרה של חום ישנו קור ממש באותה השיטה.  יש לציין, כי משאבת חום, יש בה מערכת סירקולציה שיוצרת מצב של התחלפות האוויר וכך, נמנעת התפשטות חיידקים .גם משאבת חום, צורכת חשמל אך כמות החום שהמשאבה מייצרת, מעצימה את פעולתה כגוף בעל התנגדות חשמלית אך התנגדות זו היא זעירה. משאבת החום מנצלת את העובדה שיש בה אנרגיית חום בשפע גם כאשר מזג האוויר ממש קר. משאבת החום המיועדת לבית, צורכת 0.5 קוט"ש בלבד לעומת 2 קוט"ש  שאותם צורך למשל דוד חשמל. עדיף להתקין משאבות חום לבית היות והן פחות תלויות בגורמים חיצוניים. משאבת החום לבית, אינה מושפעת מעונות השנה השונות ולא ממבנה הגג ולכן, זו הסיבה שניתן להתקין אותה בכל בית.

משאבת אוויר פועלת ללא חומרי אנרגיה ובערה

אחד המאפיינים הבולטים של משאבות חום, והיתרון היותר משמעותי שלה זו העובדה שהיא אינה עושה שימוש בחומרים שונים כמו גז, נפט או סולר. שימוש עם משאבת חום אינו כולל שימוש באנרגית השמש, אלא רק במשאבים הקיימים. המשאבות, פשוטות להתקנה, ממש כמו מזגן ואין צורך בתחזוקה שוטפת בהן. חשוב לוודא את תקינותן וניקיונן לאחר תקופה מסוימת, אך בהשוואה לתחזוקתן של מערכות אחרות והתחזוקה היא קלה במיוחד. חשוב לרכוש משאבות חום רק במקומות מוערכים שיש להם מוניטין וידועים כיצרנים של פתרונות אנרגיה בתחומים שונים. אחת החברות הללו, היא חברת חימומית, הידועה כבר שנים כחברה בעלת פתרונות החימום המשוכללות ביותר. הליכי הייצור, בקרת האיכות והטכנולוגיה הקפדנית והמדויקת של חברת חימומית הם אלה שגורמות לחברה זו להיות מבין הידועות ביותר בשוק הפתרונות לחימום הבית (למשל חימום תת רצפתי) כל המשאבות של חברת חימומית, עומדים בתקנים בינלאומיים. המשאבות מופעלות במפעל ונבדקות במשך 24 שעות לפני אריזתן, כך שמוודאים אם כל מרכיבי המערכת, פועלים כשורה, כך שהמוצר יגיע ללקוח תקין ומוכן לשימוש ממושך של הרבה שנים. חשוב כי מתקין מורשה מהחברה יגיע להתקין את משאבת החום וכן, יש לברר לגבי תקופת האחריות על המשאבה. יש לברר אילו משאבות מתאימות לשימושים השונים ולהתייעץ עם המומחים בחברת חימומית לפני רכישתן. המערכת של משאבות חום, הנה מאוד אפקטיבית במדינה חמה כמו ישראל, שכן אנרגיית החום נשמרת טוב יותר בעזרת משאבות החום. ניתן למצוא חיסכון בחשמל ויעילות גבוהה של חום באמצעות משאבות החום גם בימי החורף הקרים בהם נשתמש במשאבות החום לחימום יעיל של הבית.

וולקנו מבית חימומית. השאירו פרטים, ונדאג שחום לא יחסר לכם!